Author Topic: Zahradní domek  (Read 131 times)

sahaw

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1436
Zahradní domek
« on: October 19, 2019, 06:45:24 AM »
Srpen 08, 2014, 20:23:02
Jeden z velkých výdajů je bydlení. To se dá snadno snížit, když budete bydlet na své zahradě v domečku. Postavit si domeček není moc těžké. Většinou ho nemusíte ani stavět. Koupíte ho s pozemkem. Předchozí majitelé tomu většinou říkají kůlna. Občas je výhodné, když máte nějaký kontakt si koupit maringotku. Když na zahradě žádný domek nemáte, tak si ho budete muset postavit. Na internetu najdete dost inspiraci. Jen budete omezeni penězi a dostupnosti materiálem.  Nejsnazší je někde nakoupit trámy a udělat si kostru. Zdi uděláte z OSB (Oriented Strand Board - desky z orientovaných plochých třísek) desek. Vyplníte je třeba ovčí vlnou.  Někdy pilinami nebo senem. Střechu uděláte vlnitého plechu.
Domek bude mít 3x2m, který rozdělíte na tři části. Jedna místnost bude mít   2x2 metrů- Tam budete vařit, spát a žít. Další místnosti budou mít 1x1m. Z jedné uděláte kadibudku a z druhé skladiště.
Musíte být nenápadný, a pokud nechcete utrácet za fasádu, tak využijte nějakou popínavou rostlinu jako psí víno, hroznové víno, chmel,…