Nízkonákladové žití > Základní informace o nízkonákladovém životě

Bezdomovci a noclehárny

(1/1)

sahaw:
Zdravím,
jsem sociopat. Tedy musím být, protože co píšu může jen napsat sociopat.

O nízkonákladové žití se fakt zajimám dlouho. Spíš žit volně. Už v 15 letech a možná dřív jsem fantazíroval. A v dobu jsem zjístil, že každá koruna má jinou hodnotu. Pokud žijete mimo systém. Tedy nemyslím v lese, ale spiš nejste běžný pracující člověk, tak jednu korunu, klterou vyděláte vás stojí větší úsilí než někoho, kdo dělá třeba v Tescu. Proto jsem si začal vážit peněz, které mám, protože vím, že pokud začnu žít mimo systém, tak budou mít možná 10krát a větší hodnotu. Tedy získat je mně bude stát větší úsili.

Existuje ponižování. Dělaji to lidi proti bezdomovcům a i Rómům. Moralizují a dělaji, že jim dělaji laskavost. Proto je mně důležité mít domov, protože bez něj jste jen lovná zvěr, která musí být na pozoru a to Vás vyčerpává. Ještě mám trouma ze spaní 14 dnů v Chedrbí v roklince. Hold nikdy nebudu prepper, který má v plánu utéc do lesa v PA a budu tam žít. A to jsem byl na vlastním pozemku. Policie a majitelé nedaji těm lidem klid.  Tolik ponižování ze všech stran. Jedna možnost je najít sociálního pracovníka a poprosit o pomoc, která je často zas zaplacena ponižováním. Nebo se vykaslat a kaslat na lidi. To jsou ty ztracený případy, kteří se do společnosti nevrátí.

Já jsem si zjístil v 15ketech, že mi stačí jen 180Kč měsíčně . Pak to rostlo na 210Kč a pak na 240Kč. Ani nevíte jak si ceníte peněz. Jsem fakt na prachy. Můžete žít za 240Kč bez ponižování, ale musíte mít domov. Když někdo

Je docela vtipné, když ubytovna http://www.nejlevnejsi-ubytovny.cz/ubytovna-praha-4-cholupice je levnější než noclehárna, která je placena státem. http://www.slezskadiakonie.cz/sluzby/lide-bez-domova/sluzby-pro-lidi-bez-domova/centrum82
Ano přeháním.  V ubytovně zaplatíte 105Kč za 24 hodin a v noclehárně 70Kč za 12 hodin neboli přespání. A určitě dostanou polévku.  Ale je to bez telky.:) Možná by noclehárny měli se učit od ubytoven jak to dělat levněji.

Podle mého zdroje sociálního pracovníka si to můžou odpracovat, ale je to třeba 10-30kč na hodinu(tedy jednoho přespání jednu hodinu práce) a můžou třeba jen 7krát, tak musí 23 dní platit penězmi. Možná se to změnilo, ale prý za přestání 3 hodiny práce. Pro mně je to ponižování, ale pro někoho je to motivace.  Když napíšu v diskuzi, že by se neměl zvyšovat minimální mzda, tak dostanu vynadáno ale všem nevadí, že pracují bezdomovci za 3krát menší než minimální plat.  Je to přece motivace a musí si místo zasloužit.

Zkuste jít a hledat práci jako bezdomovec. Jako normální člověk si vyděláte 800Kř na den, ale co bezdák. 50Kč? To je faktm otivující makat, aby mohli přespat.

Před nedávnem jsem viděl korejský seriál, kde řešili papír. Jeden bezdomovec byl chycen, kdy kradl noviny zadarmo ze stojanu.  Byl přinucen, protože už nikdo ty noviny nečetl, tak je nemohl sbírat z laviček atd. Každá čte tablety a mobili. A je to u nás podobné. Krádež ppíru z popelnice je nelegální a policajti Vás otravují, i když pro město je nic, ale pro bezdomovce je to příjem, který mu umožní žít. Jediný dostupný příjem.

Snad jsou drby, že někteří šlapou, aby mohli přespat v ubytovně.

Kdyby byla práce pro lidi, aby dostávali alespon 50Kč/h, tak by to bylo důstejné. Asi by chodili pracovat i ukrajinci a důchodci. Ale nevidíme tu prostor, kde si může legálně bezdomovec vydělat. Tak kruci jaká motivace, když nemůže legálně pracovat? Nikdo je nechce. A jedine s dotaci na zaměstnance. Myslim, že takový projekt byl, ale nevim jestli ještě funguje. Ale to jsou lidi, kteří maji šanci. A možná nemaji dluhy za zdravotní  exekuce.

Fakt netuším. To, že jsem prokecal x hodin s jedním sociálním pracovníkem a pak s dalším jsem si psal a s nějakými byvalými bezdomovci ze mně nedělá odborníka na bezdomovce. Každý to popisuje jinak.

Pro mně je složení bezdomovců alkoholici, fetáci,s duševní poruchou nebo beznadějci. To slovo beznadějci jsem si vymyslel. Jsou to lidi, kteří nemaji budoucnost. Jsou to ty, kteří nemaji šanci uspět a snažit se bojovat je předem pro ně prohrané. Žit ve svém malém světě je lepší než se zařadit do společnosti, kde vyžaduje hodně úsili a vyčerpávaje to psychicky.

stále píšu..

Nalim:
Ono je rozumné se zamyslet, jaká že je vlastně současná společnost.

Mnozí, např. MUDr. Hnízdil, tvrdí, že je nemocná. Neopravitelně. Já s ním (bohužel) musím souhlasit.

Většinová (konzumní) společnost toto poznání vehementně popírá. Což na věci ale nic nemění. Když si to společnost nechce přiznat, těžko čekat, že "se" může něco změnit.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version