Author Topic: Ideál je zkrácený úvazek  (Read 58 times)

sahaw

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1410
Ideál je zkrácený úvazek
« on: February 02, 2020, 01:27:07 PM »
Nízkonákladové žití je bych řekl o finanční gramotnosti a zbavení se zbytečných výdajů. Chci upozornít, že jsem extrémní případ. Protože o tom mluví a dokonce i píšu http://chedrbi.cz/?p=232 . Ale jsem jen extrémní případ. Nejsem typický nízkonákladový člověk.

Základ je mít vlastní bydlení. Pak nájem je jen daň z pozemku a oprava chatičky, mobilního domku asi 500Kč-1000Kč ročně.  Pak si sám vařit ze základních surovin. A topit dřevem, který si sám nařezáte. A hned jste na 8 tisících za měsíc.  A v tu chvíli můžete pracovat na zkrácený úvazek. Člověka napadne, že je lepší si dělat zcela na sebe, ale kdepak. zkrácený úvazek vám dá jistotu a hlavně změnu práce během těch 2-3 dnů týdně. A pokud se to povede, tak i nějaký benefit. Tak já doporučuji si najít nějakou práci na zkrácený úvazek než plánovat, že se člověk osamostatní.

Každá práce Vás časem omrzí a přestane bavít pokud ji děláte 5 dní v týdnu, ale pokud jen 2-3 dny, tak máte 4-5 dní na regeneraci a pak se těšíte do té práce. U většiny lidí je to touha po stabilitě a sociálním kontaktu a to práce zajistí.

Můžete se těch 4-5 dní proflákat, ale to přestane člověka bavit. Začne něco dělat. Skoro vždy každý začně něco dělat, protože 4-5 dní je dlouhá doba nic nedělat. A to je právě rozdíl od normálních lidí, kteří potřebují třeba 20tisic měsíčně a Vy 8000Kč. Oni těch 12000 musí odpracovat v práci a dělat tedy 5 dní v týdnu, ale vy můžete vydělat jinak. A to jinak znamená, že nepotřebujete nutně těch 12000Kč. Dnes stačí jen dívat na bazos.cz a sehnat klavír https://hudba.bazos.cz/inzerat/114539119/klavir-zn-hupfeld-phonoliszt.php a k tomu https://dum.bazos.cz/inzerat/113734946/70-sklenice-zdarma.php . Sklenice zaplatí benzín. Klavír je něco extra, ale co už. Pokud se někdo nějaký čas pohybuje ve světě překupníků, tak najde kupce. A to mluvím jen o kategorii překupnictví věci z bazose. Né o vlastní produkci.

Právě u nízkonákladových lidí je potřeba si přepnout mysl. První přepnutí, že každá věc má svého kupce a časem se prodá. Druhé na přenutí v mysli je, že každá věc má nějakou hodnotu. Tak pokud získáte, tak je to jako byste vydělal peníze. Když dokážete přepnout mysl, tak se změní svět a jen se bude Vaše situace zlepšovat.

Uvedu čtyři příklady, kdy si lidi vzali zkrácený úvazek s benefity pro představu:
1. Pomocník v knihovně. Knihovny se zbavují starých knížek a daji se skoro zadarmo koupit. Tak zisk z prodeje třetí osobě. A zároveň výdejné místo, když pekl chleba atd.
2. Pomocník v zahradnictví. Kromě květináčků, tak i přístup k sazenicím atd.
3. Řidič u PPL. Jako včelař si rozvážel med a další produkty.
4. Práce v Tescu. Po práci vybírá popelnici u Tesca.

Vydělávaji si díky benefitům(jen samotné výhody v práci) asi 150-200tisic ročně.

Je to o přepnutí mysl a pak člověk vidí jinak svět. Zní to jednoduše, ale neni to jednoduché a pro mnoho lidí nemožné. Potřebují peníze na účtě a né ve věcech. A chtěji peníze hned a né až se prodá marmeláda atd. Nízkonákladový si cenní volna. U nich neuslyšíte, že nemaji čas. Když to řeknou, tak v překladu to znamená, že to nechtěji dělat.:)